Relacja z II Festiwalu Blackout

9 i 10 kwietnia w Miejskim Domu Kultury dominował teatr. A dokładnie 10 teatrów. Każdy inny, i jak powiedziała Przewodnicząca Jury dr Magdalena Zaorska, wszystkie bardzo wartościowe. Prowadzony przez Piotra Stawskiego- Dyrektora Festiwalu Teatr PaTaTaj, na inaugurującym Festiwalowe zmagania premierowym przedstawieniu „Wio Jakoby Tacy Somi” rozłożył (i to dosłownie) publiczność na krzesłach.

Po dwudniowym maratonie Jurorzy podkreślając wysoki poziom prezentacji konkursowych wyłonili finalistów.

Grand Prix zdobył Teatr Park MDK Bielany. Nagrodzono spektakl pt. ZARAZA  inspirowany sztuką Petera Barnesa „Czerwone nosy”.

Pozostali LAUREACI:
Kompania Teatralna Mamro (I Nagroda),
Teatr „Tetraedr” (II Nagroda),
Chojnickie Studio Rapsodyczne (Nagroda Reżyserska – Grzegorz Szlanga i aktorska)

Festiwal odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz przy współpracy Starostwa Powiatowego i Miasta Wołomin.

Festiwal był udany a jak widać po frekwencji zyskuje coraz większą popularność w naszym Mieście. Wisienką na torcie był kończący dwudniowe wydarzenie koncert Janusza Radka z zespołem. Artysta zaśpiewał piosenki ze swojej najnowszej płyty oraz doskonale znane już publiczności szlagierowe kompozycje do tekstów Poświatowskiej. Nic więc dziwnego że publiczność długo oklaskiwała występ.

Teraz pozostaje tylko czekać z utęsknieniem na następne edycje.

Jedna myśl o “Relacja z II Festiwalu Blackout

Komentowanie zostało wyłączone