Jury 2017

Magdalena Zaorska

Dr Magdalena Zaorska — adiunkt w Instytucie Słowiańszczyzny Wschodniej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W latach 1998-2014 wykładowca Elementarnych zadań aktorskich w Policealnym Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Absolwentka studiów magisterskich i doktoranckich Państwowej Akademii Sztuki Teatralnej w Sankt Petersburgu. Wykształcenie: aktor teatru dramatycznego i filmu, doktor historii sztuki, specjalność: sztuka teatralna. Od lat prowadzę badania w obrębie kształcenia aktora, ze szczególnym uwzględnieniem „systemu” Stanisławskiego.

Radosław Lubiak

Radosław Lubiak2Urodził się i przez wiele lat mieszkał w Wołominie, gdzie przez długi czas związany był z amatorskim ruchem teatralnym. Miłośnik teatru i jego historii. Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, obecnie doktorant teatrologii w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk. Zajmuje się politycznymi uwarunkowaniami teatru w czasach PRL. Pracuje w Mazowieckim Instytucie Kultury. Nie wierzy w życie pozateatralne.

Paweł Dobek

418842_3372167104623_2083564783_nAbsolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Laureat Nagrody Łódzkich Dziennikarzy oraz „Najbardziej Elektryzujący Aktor” na 32. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Przemysław Niedzielski

Absolwent studia teatralnego w Olsztynie im. Aleksandra Sewruka. Laureat olsztyńskiej nagrody Talent Roku za rok 2013. Aktor teatralny oraz dubbingowy. Obecnie współpracuje z Łódzkim Teatrem Muzycznym oraz  Dramatycznym Teatrem im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

Marcin Januszkiewicz

Aktor warszawskiego Teatru Studio, gościnnie występujący na kilku stołecznych scenach. Z Warszawą związany jest od pierwszego roku studiów. W 2010 roku ukończył tamtejszą Akademię Teatralną, a tuż po szkole w latach 2010-2012 znalazł się w zespole Teatru Współczesnego. Jest laureatem i zdobywcą nagród ważniejszych festiwali teatralnych i wokalnych w kraju, m.in. Kaliskich Spotkań Teatralnych, festiwalu R@port w Gdyni, wrocławskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej czy Pamiętajmy o Osieckiej. Oprócz aktorstwa jego pasją jest muzyka, sam jest wokalistą, komponuje i pisze teksty.

Marcin Tomaszewski

Absolwent P.S.A. im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie. Jeszcze jako student był członkiem Kabaretu literackiego”Młynek”założonego przez aktorów teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Od 2012 r. do 2017 r. pracował w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, gdzie stworzył wiele kreacji aktorskich w takich tytułach jak; „Skrzypek na dachu”, „Our house”, „Billy Elliot”,czy „Niedziela w parku z Georgem”. Współpracował również z Teatrem Górnośląskim oraz wydziałem Radia i Telewizji w Katowicach. Pracował z takimi reżyserami jak; Monika Strzępka, Michał Znaniecki, Andrzej Bubień czy Maciej Wojtyszko. Prowadzi liczne warsztaty zarówno aktorskie jak i wokalne. Obecnie pracuje w Teatrze Ateneum w Warszawie i współpracuje ze studio Start International Polska jako aktor dubbingowy.