Jury 2018

Magdalena Zaorska

Dr Magdalena Zaorska — adiunkt w Instytucie Słowiańszczyzny Wschodniej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W latach 1998-2014 wykładowca Elementarnych zadań aktorskich w Policealnym Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Absolwentka studiów magisterskich i doktoranckich Państwowej Akademii Sztuki Teatralnej w Sankt Petersburgu. Wykształcenie: aktor teatru dramatycznego i filmu, doktor historii sztuki, specjalność: sztuka teatralna. Od lat prowadzę badania w obrębie kształcenia aktora, ze szczególnym uwzględnieniem „systemu” Stanisławskiego.

Radosław Lubiak

Urodził się i przez wiele lat mieszkał w Wołominie, gdzie przez długi czas związany był z amatorskim ruchem teatralnym. Miłośnik teatru i jego historii. Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Pracuje w Mazowieckim Instytucie Kultury. Nie wierzy w życie pozateatralne.

Dorota Osińska

Laureatka II edycji „The Voice of Poland”. Jej interpretacja “Calling You” przekroczyła 10 milionów wyświetleń w Internecie. Ma na swoim koncie trzy albumy. Cztery lata, które upłynęły od wydania ostatniej płyty nie oznaczały wcale przerwy w karierze. Artystka wzięła udział w kilkunastu premierach teatralnych oraz widowiskach muzycznych, zaśpiewała u boku Jose Carrerasa, nawiązała współpracę z popularnym kompozytorem Rickiem Allisonem (m.in. piosenka „Universal”), doszła do finału preselekcji Eurowizji 2016, a przede wszystkim tworzyła materiał do czwartej płyty, przełomowej, bo po raz pierwszy z tekstami jej autorstwa i kompozycjami wyraźnie zainspirowanymi światowym popem.