Program II Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego BLACKOUT

9.04.2016 r. (sobota)

11.00 – Otwarcie festiwalu oraz premiera spektaklu „Wsio jakoby tacy somi” Teatr Patataj.
13.30 – Teatr Kod ( Dębno)
14.30 – Teatr Loża Szyderców ( Zielonka)
15.30 – Przerwa obiadowa
16.30 – Teatr Graciarnia ( Kraków)
17.45 – Teatr Park ( Warszawa)
18.45 – Teatr KloszART ( Olsztyn)
20.45 – Kompania Teatralna Mamro ( Warszawa)

10.04.2016r. (niedziela)

10.00 – Grupa Teatralna Drewno ( Warszawa)
11.30 – Chojnickie Studio Rapsodyczne ( Chojnice)
12.30 – Teatr Nieskromny ( Olsztyn)
13.30 – Teatr Tetraedr ( Racibórz)
14.15 – Etiudy zintegrowane
15.00 – Przerwa obiadowa
18.00 – Rozdanie nagród/ Zamknięcie festiwalu
19.00 – Koncert Janusza Radka

1. TEATR PARK – spektakl pt. „Zaraza”

(reż. Stanisław Dembski, scenariusz asyst. reżysera Sebastian Słomiński).

Zespół tworzą licealiści oraz studenci warszawskich uczelni. Teatr PARK działa od 2009 roku pod opieką pedagoga teatru i aktora – Stanisława Dembskiego.

2. GRUPA TEATRALNA DREWNO – spektakl pt. „Romeo i Julia, sześć bardzo intensywnych dni”

(reżyseria, scenografia i kostiumy: Daniel Misiewicz, Bartłomiej Nowosielski, scenariusz: Robert Wing).

Grupa składa się z uczniów Liceum Filmowego.

3. TEATR TETRAEDR – spektakl pt. „Historia Pana Sommera”

Teatr Tetraedr od dwóch lat w składzie 3-osobowym. Spotkania odbywają w domu na ul. Warszawskiej w Raciborzu. Pomysł na sztukę „Historia Pana Sommera” zrodził się dzięki zebraniu opowieści o ludzkich dziwactwach i szaleństwach. Historia Pana Sommera stała się idealnym materiałem literackim do działania.
4. TEATR GRACIARNIA – spektakl pt. „Balladyna”

(reżyseria i scenariusz: Klaudia Urban).

Teatr powstał na początku roku akademickiego 2009/10 i zrzesza studentów wszystkich krakowskich uczelni wyższych. Skład w tej chwili liczy 33 osoby! Graciarnia działa obecnie pod skrzydłami UJ, Teatru Praska 52 oraz OFF Centrum. „Balladyna” jako gra losu i przeznaczenia z delikatnym i wrażliwym na bodźce człowiekiem. Na bazie tekstu Słowackiego, zbudowany został spektakl, który odbiega od wersji tradycyjnej.

5. TEATR KOD – spektakl pt. „Koniec”

(reżyseria, scenariusz, scenografia: Antol Wierzchowski).

Stan rodzinny teatru KOD w Dębnowskim Ośrodku Kultury to: uczniowie, studenci, młodzież pracująca. Opowiedziana historia jest wręcz banalna, a jej koniec przewidywalny jest już po pierwszych zdaniach wypowiedzianych przez głównego bohatera. Jednakże potęgujący się w tej opowieści nihilizm egzystencjonalny zaczyna przerażać…

6. CHOJNICKIE STUDIO RAPSODYCZNE – spektakl pt. „Bon Voyage”

(reżyseria, scenografia, kostiumy: Grzegorz Szlanga).

Chojnickie Studio Rapsodyczne istnieje od 11 lat. Gra ok. 80 spektakli w ciągu roku. Studio ma na koncie sporo nagród na ogólnopolskich festiwalach teatralnych.

7. KOMPANIA TEATRALNA MAMRO – spektakl pt. „Teatratowcy”

(reżyseria, oprawa muzyczna: Grzegorz Reszka, kostiumy: Agnieszka Sasim, autorzy: Paweł Mitrowski, Grzegorz Reszka).

Kompania Teatralna Mamro – specyfik scenicznogenny o silnych właściwościach rozweselających, powstały w roku 2004 z ekstraktów Teatru Porażka i Teatru Słowa oraz elementów napływowych w Białołęckim Ośrodku Kultury.

8. TEATR kloszART – spektakl pt. „Osiem kobiet”

(reżyseria: Mateusz Mirczyński, charakteryzacja: Alicja Sobczyńska).

Teatr kloszART powstał w 2006 roku w Pałacu Młodzieży w Olsztynie. Od 2010 roku rozpoczął współpracę z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Teatr ma za sobą wiele przedsięwzięć, jak wieczory poetyckie, spektakle, warsztaty teatralne czy projekty kulturowe. „Osiem kobiet” to spektakl napisany w latach 60. XX wieku przez francuskiego reżysera filmowego i pisarza Roberta Thomasa. Dom, a w nim osiem kobiet i jeden mężczyzna. Jak się okazuje rano – martwy mężczyzna. Z pozoru żadna z kobiet nie miała motywu, by zabić Marcela. Pozory jednak mylą… kto zabił?

9. TEATR NIESKROMNY – spektakl pt. „Surykata!”

(reżyseria: Barbara Święciecka, Aleksandra Zdunek)

Teatr Nieskromny działa już od 20 lat przy LO w Olsztynie. Jest to teatr ruchu i plastyki ciała. Motto spektaklu: „Szkoła to życie, a życie to szkoła”.

10. LOŻA SZYDERCÓW – spektakl pt. „Nibylandia”

(reż. Aneta i Robert Płuszka).

Przedstawienie oparte jest na powieściach Jamsa Barry pt. „Piotruś Pan” oraz „Piotruś Pan w ogrodach Kesingtońskich”.

Jedna myśl o “Program II Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego BLACKOUT

Komentowanie zostało wyłączone